Tapicer Samochodowy oraz renowacja skór Gdansk

Obszywanie foteli samochodowych

Obszywanie foteli samochodowych skórą

Podstawowym zadaniem tapicera samochodowego jest obszywanie foteli samochodowych skórą oraz obszycia tapicerki i jej indywidualnych elementów jak np. kierownica, konsola, mieszek zmiany biegów innymi materiałami , np skórą ekologiczną.

tapicerka samochodowa
tapicerka samochodowa

Marzeniem każdego kierowcy jest skórzana tapicerka w swoim aucie. Nie wszyscy mogą sobie jednak na taki luksus pozwolić. Powód jest taki, że producenci aut za tapicerkę skórzaną każą płacić sobie słono. Auta mniej prestiżowe posiadają skórę wyłącznie w najbogatszej wersji wyposażenia.

Czy warto kupić używane fotele?

Kupując fotele z allegro czy innej aukcji, istnieje zawsze ryzyko, że fotele będą wadliwe np. uszkodzony mechanizm regulacji oparcia czy siedziska, lub tapicerka będzie mocno wyeksploatowana, wysiedziane gąbki. Dlatego, jeśli chciałbyś przez długie lata cieszyć się wysokiej jakości tapicerką, w takiej sytuacji pozostaje zlecić szycie tapicerki fachowcowi, dobremu tapicerowi samochodowemu.

Jak wybrać właściwego fachowca?

Tapicerstwo samochodowe a dokładniej prace tapicerskie pochłaniają bardzo dużo czasu i wymagają ogromnej wiedzy i precyzji. Warto jest dokładnie obejrzeć tapicerkę uszytą przez daną firmę w innym aucie, dzięki czemu będziemy mogli ocenić jakość wykonywanych usług. Profesjonalny tapicer sprawdzi przed rozpoczęciem prac działanie podzespołów mechanicznych foteli, naprawi również wszystkie uszkodzenia gąbki. Dzięki takim zabiegom poczujemy się na naszym świeżo obszytym fotelu jak w nowym aucie.

Obszycie skórą wstawek boczków drzwi, kierownicy, lewarka biegów jest przy obszyciu foteli zalecane ze względu na estetykę i kompozycję całego wnętrza samochodu. Przy okazji można zainstalować w siedzeniach i oparciach podgrzewanie lub matę żelową.

Obszycie foteli samochodowych

Zaletą tapicerki samochodowej szytej na zamówienie nad tapicerką oferowaną w salonie jest taka, że u tapicera możemy zamówić sobie pokrowce naszych foteli niemal w każdym kolorze przy użyciu kilku gatunków skór samochodowych, również skórę perforowaną. Dodatkowo oferowane są również wytłoczenia lub hafty dowolnych napisów na fotelach, zagłówkach lub na innym elemencie.

Według nas lepszym wyborem jest obszywanie skórą tapicerki na zamówienie w profesjonalnym warsztacie. Zapytacie dlaczego? Po pierwsze koszt obszycia foteli jest znacznie tańszy, a po drugie wykonana jest z lepszej jakości skór naturalnych w dowolnie wybranej przez nas kolorystyce, dzięki czemu odpowiada naszym indywidualnym gustom. Tapicerki fabryczne oferowane są jedynie w paru jednolitych kolorach i szybciej się niszczą ze względu na gorszą jakość zastosowanych materiałów.

Zobacz galerię naszych prac: Tapicerka samochodowa